Home > Our Team > Parochial Church Council

Parochial Church Council

Parochial Church Council Elected Members

Name Period Office
Mark Rix 2018 to 2021 Standing Committee
Philis Baxter 2017 to 2020  
Jill Rose 2018 to 2019 Standing Committee
Diana Gee 2016 to 2019  
Miles Corkhill 2018 to 2021  
Margaret Whitlock 2018 to 2020  
Anthony Mitchell 2017 to 2020  
Philip Whitlock 2017 to 2020 Treasurer, Standing Committee
Flo Rowland 2016 to 2019  
Anthony Gill 2018 to 2021  
John Ward 2016 to 2019 PCC Vice Chair, Standing Committee
Anna Roderick (co-opted) 2018 to 2019  

Other Members

Name Period Office
Steve Weston   Team Rector, Standing Committee & PCC Chair
Michael Farley   Churchwarden, Standing Committee
Jules Corkhill   Churchwarden, Standing Committee
Jackie Gill 2018 to 2020 Deanery Synod
     
Arthur Passey   Chairman of Governors (non voting)
Diana Passey   Deanery and Diocesan Synod
Colin Tindal 2017 to 2020 Deanery Synod
Shirley-Ann Williams   Deanery and Diocesan Synod
Sue Jeacock   Secretary (non voting)
Philip Whitlock   Treasurer & Standing Committee

Meeting Minutes

July 2018

May 2018

March 2018

January 2018

November 2017

September 2017

July 2017

May 2017

March 2017

January 2017

 

 

 

 

 

 

 

 


Printer Printable Version